Vizesiz Seyahat Edilecek Ülkeler

Vizesiz Seyahat Edilecek Ülkeler

Yazar Yorum Yap
Reklam kodu size kalmıştır

Vizesiz seyahat edilecek ülkeler. Listede, Avrupa’da vize istemeyen 10 ülkeyi, 2018 verilerine dayanarak vereceğiz. Gitmek istediğiniz ülke ile ilgili daha net bilgiler, konsolosluk sitelerinde mevcuttur.

 

Vizesiz Seyahat Edilecek Ülkeler

Ülkemiz vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerden bazıları bir takım farklı uygulamalar yapmaktadır. Bu uygulamalar;

 • Ülkeye girişte, form veya otel rezervasyonu,
 • Gidiş- dönüş bileti,
 • Belli miktarlarda ücret isteyebilmektedirler.

Listede, Avrupa’da vizesiz seyahat edeilecek ülkeyi, 2018 verilerine dayanarak vereceğiz. Gitmek istediğiniz ülke ile ilgili daha net bilgiler, konsolosluk sitelerinde mevcuttur.

 Vizesiz Seyahat edilecek ülkeler listesi;

 • Arnavutluk
 • Bosna Hersek
 • Karadağ
 • Kosova
 • Makedonya Cumhuriyeti
 • Sırbistan
 • Ukrayna
 • Moldova
 • Beyaz Rusya
 • Andora
 1. Arnavutluk

Daha çok yaz aylarında tercih edilen bir ülke olan Arnavutluk için en güzel mevsimler aslında ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Bu dönemleri tercih ettiğiniz zaman, daha kolay konaklama ve ulaşım masrafları ile karşılaşırsınız. Arnavutluk’ta vizesiz olarak 90 gün boyunca seyahat edebilirsiniz.

 

 1. Bosna Hersek

Bosna- Hersek daha çok Saraybosna ve Monstar şehirleri ile öne çıkan bir ülkedir. Türkiye’den giden ziyaretçiler, yılda iki kez olmak üzere her defasında 3 aylık vizesiz ziyaret yapabilirler. 3 aylık sürenin üzerinde kalmak için ise oturma izni alınması gerekmektedir.

 1. Karadağ

Özellikle son zamanlarda çok önemli gelişmeler gösteren Karadağ, Türkiye’de bulunan tatil merkezlerine bir alternatif olarak görülmektedir. Karadağ’ın özellikle harika bir doğaya sahip olması ve bunun yanında uygun fiyatları turistleri oldukça cezbetmektedir. Ülkemiz vatandaşları, 6 aylık zaman diliminde 3 aylık vizesiz ziyaret hakkına sahiptir.

 1. Kosova

Ülkenin ziyaret sebebi genellikle kültür açısından zengin olması ve kış turizmine elverişli olmasıdır. Ayrıca ülke sınırları içerisinde pek çok Türk vatandaşı yaşamın sürdürmektedir. Vizesiz ziyaret süresi Kosova için 3 aydır.

 1. Makedonya Cumhuriyeti

Makedonya Üsküp ve Ohri şehirleri ile öne çıkan bir turizm ülkesidir. Oldukça geniş bir tarih olan Makedonya’yı ziyaret etmek için en ideal zamanlar Nisan, Mayıs, Haziran ve Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Makedonya’da 3 ay vizesiz ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Sırbistan

Bir Avrupa ülkesi olan Sırbistan’ın en ünlü şehirleri Belgrad ve Novi Sad şehirleridir. Ülkeyi kış aylarında kayak turizmi için, bahar ve yaz aylarında ise doğa gezisi için seçebilirsiniz. Ülkede vizesiz olarak 3 ay seyahat edebilirsiniz.

 1. Ukrayna

Ukrayna son yıllarda birçok olumsuz sorun yaşamasına rağmen bunları üzerinden atmayı başarmış tarih ve gece hayatı ile popüler hale gelmiş bir ülkedir. Ülkede 60 günlük vizesiz seyahat izni verilmesine rağmen yine de otel rezervasyon bilgileri sorulabilmektedir. Ayrıca son zamanlarda, ülkemizde verilen yeni kimlik kartları ile pasaport olmadan da ülkeye giriş izni verilmektedir.

 1. Moldova

Moldava’nın en ünlü diyebileceğimiz kısımları asma bahçeleri ve şarap üretimidir. Aslında çok güçlü bir ekonomik yapıya sahip olmamasına rağmen, ülkemizden giden vatandaşlar için uygun fiyat avantajları sunmaktadır. Vizesiz olarak ülkemiz vatandaşları ülkeye giriş yapabilir ve 90 gün boyunca kalabilirler.

 1. Beyaz Rusya (Belarus)

Belarus önceki tarihlerde bir Sovyet Birliği ülkesiydi. Şimdilerde turizm açısından tercih edilebilir bir ülke olarak öne çıkmaktadır. Rusya ile aralarından iyi bir ilişki bulunan ülkede 30 gün boyunca vizesiz olarak seyahat edebilirsiniz.

 1. Andora

Ülke Fransa ve İspanya arasında bulunan deniz ile bağlantısı olmayan bir ülkedir. Andora küçük bir ülke olmasına rağmen 300’ün üzerinde otel bulunurken, kiliseleri, gölleri ve kayak alanları için ziyaret edilebilir. Ülkede 90 gün kadar vizesiz olarak seyahat edebilirsiniz.

1000+ KİŞİ ARASINA SENDE KATIL
HEMEN ABONE OL

Yeni yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bilgilerinizin güvenliğine önem veriyoruz. Hiç bir kurum veya kuruluş ile paylaşılmaz.

1000+ KİŞİ ARASINA SENDE KATIL
HEMEN ABONE OL

Yeni yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bilgilerinizin güvenliğine önem veriyoruz. Hiç bir kurum veya kuruluş ile paylaşılmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba