En Uygun Web Tasarm Fiyatlar - sercanaltiparmak.com Yapay Zekanın Geleceği ile İlgili Öngörüler |

Yapay Zekanın Geleceği ile İlgili Öngörüler

85 / 100 SEO Score

Yapay zekanın geleceği ile ilgili öngörülerhayatımızı kolaylaştıran yapay zekanın gelecekteki yeri ve önemi.

Yapay Zekanın Geleceği ile İlgili Öngörüler

kontrollu gelistirme

Yapay zekanın geleceği ile ilgili öngörüler. Geçmişte sadece hareket edebilen ve basit cümleler kuran Asimo adlı robot 1990 lı yıllarda çok büyük gelişme olarak lanse edilmiş ve teknolojiyi takip eden herkesi şaşırtmıştı.  Yapay zeka gelişmeleri ile günümüzde sizinle arkadaş olacak, size her konuda yardımcı olacak robotlar geliştirilmiştir. Sahip olduğu yapay zeka sizinle konuşarak arkadaşlık yapabiliyor, cinsel anlamda size yardımcı olabiliyor. Bu açıdan bakıldığında robotların gelecekte tek eşliliği sağlayacak yapılar olduğu öngörülüyor. Yapay zeka ile ilgili sayısız öngörü var. Yapay zekanın gelişimi açısından gelecekle ilgili şu öngörüler öne çıkıyor:

Ölümsüz Olan Robotlar

Yapay zekanın geleceği ile ilgili öngörüler. Ölümsüz olan robotlar bir süre sonra mekanik ve elektronik çöp yığınları halini alacak ve insan mezarlığı gibi robot mezarlıkları üretilmek zorunda kalacak. Geri dönüşümde kullanılamayan robot parçaları insan hayatını zorlaştıracak birer etken olacak.

Tek Eşliliğe Sebep Olması Beklenen Robotlar

tek esli robotlar

Tek eşliliğe sebep olması beklenen robotlar, insanların yalnızlığa alışmalarına neden olarak  psikolojik olarak rahatsızlık yaşamalarına ve gelecek nesillerin psikolojik ve kalıtsal sorunlar yaşamalarına neden olacaktır.

Şimdilik Kontrol Edilebilen Robotlar

Şimdilik kontrol edilebilen robotlar ve yapay zeka unsurları ilerleyen dönelerde kontrol edilmeyecek ve insan hayatını tehlikeye atan birincil unsur olacaktır. Bu durum yapay zekanın kontrolsüz olarak geliştirilmesinin aslında insanlık için zararlı olduğunu öngörmektedir.

Uzaktan Kontrol Edilebilen Robotlar

Uzaktan kontrol edilebilen robotlar, kötü niyetli insanlar tarafından yönetilmeye başlandığında zararlı birer askere dönüşecek ve kendi evinizde size zarar veren yada zarar vermesi muhtemel birer etkene dönüşecektir.

Yapay Zeka İnsan Yaratıcılığının Sonunumu Getirecek

Bilim insanları geliştirilen yapay zekanın insanlığın sonunu getirecek unsurlar olmasının en muhtemel sonuç olduğu kanısında.Yapay zekanın geleceği ile ilgili öngörüler. İster yararlı ister zararlı yapay zeka olsun her iki açıdan da insanlara zarar verecek olan yapay zeka robotları insanların işsiz kalmasına ve yalnız kalmasına neden olurken bir taraftan da insanların sonunu hızlandıracak etkenler olarak görülüyor.

İnsan yaratıcılığının sonunu getirecek olan yapay zeka bir süre sonra yaratım gücünü kaybetmiş insanların mutsuz bir hayat sürmelerine neden olacaktır.

Kontrollü Geliştirme

İster yararlı yapay zeka robotlarının geliştirilmesi ister zararlı yapay zeka robotlarının yaygınlaşmış olması insanlığın sonunu getirecek etkenler olarak bilim insanları tarafından kabul görmektedir. Günümüzde insan yaşamını kolaylaştıran, yaşam standartlarının daha yüksek olmasını sağlayan yapay zekan yaşamın her alanında etkilidir. Ancak yaşamın her alanında etkili olan yapay zeka, otomobil teknolojisinden, endüstriyel, imalat sektöründen inşaat sektörüne kadar her alanda çok hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Bilim insanlarının ortak kanısı kontrollü geliştirme, insan hayatına kontrollü entegrasyon yapılmasından yanadır.

Sercan Altıparmak

Sercan Altıparmak

Kitap okumayı seven mükemmeliyetçi bir blog yazarıyım. Teknolojiyi yakından takip eden ve araştırmaktan keyif alan Reklamcıyım. Bugüne kadar birçok kurumsal firmaya Reklam, tasarım ve baskı projeleri yaptım. Kişi ve firmalara WordPress ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir