En Uygun Web Tasarm Fiyatlar - sercanaltiparmak.com Wordpress Yükledikten Sonra Yapılması Gereken Ayarlar |

WordPress Yükledikten Sonra Yapılması Gereken Ayarlar

WordPress GPL lisansına sahip, PHP ve MySQL altyapısı kullanarak yazılmış blog CMS sistemidir. WordPress’i ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Yükleme yaptıktan sonra yapılması gereken ayarları yaparak, sitenizi kullanışlı hale getirebilirsiniz.

wordpress yukledikten sonra yapilmasi gereken ayarlar

Spam Yorumları Engelleme

 

Akismet eklentisini yükleyerek, spam yorumları engelleyebilirsiniz. Akismet’i yüklemek için, admin paneline girin. Sol tarafta yer alan bölümde eklentiler kısmından yüklü eklentiler seçeneğine tıklayın. Burada akismeti etkinleştir diyoruz. Açılacak sayfada API anahtarı alın butonuna basın. Kayıt işleminin ardından basic planı seçin. Eklenti ayarlarını açın ve aldığınız kodu yapıştırıp, kaydedin.

 

Kalıcı Bağlantılar

 

Kalıcı bağlantılar, internet sitesine eklenen içeriklere ait URL’leri etkileyen kısımdır. Uzun URL’ler yerine sadece ve anlaşılır bir URL bağlantısı kullanmak Google’de ön planda çıkmayı etkileyecektir. Ayalar menüsünden kalıcı bağlantılar kısmını açın. Kalıcı bağlantılar seçeneği için /%postname%/ kullanabilirsiniz.

 

FeedBurner İle Kullanıcıları Bilgilendirme

 

FeedBurner, RSS hizmetidir. Kurduğunuz internet sitesinde yayınladığınız içerikleri abone olan kullanıcılarınıza mail göndermek için FeedBurner eklentisini kullanabilirsiniz. Yazılarınız daha çok okunur ve sitenizin hiti artar.

 

Benzer Yazılar

 

İnternet sitesinde yayınladığınız konuların altına, benzer yazıları gösterebilirsiniz. Related Posts eklentisini kullanarak benzer yazılar oluşturabilirsiniz. Bu durumda diğer konularınızı da okutmuş olursunuz.

 

Sitemap Oluşturma

 

Sitemap oluşturmak için Google Sitemap Generator eklentisini kullanarak sitemap oluşturabilirsiniz. Açtığınız internet sitesini arama motorlarına kayıt yaptırarak tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bunu yapabilmek için sitemap oluşturmanız gerekiyor. Sitemap dosyası sayesinde arama motorları sitenizi daha çabuk indexler.

 

İletişim Ve Hakkında Sayfası

 

Açtığınız internet sitesinde hakkında ve iletişim sayfaları oluşturun. Hakkında sayfasında kendinizi ve neler yapacaklarınızı anlatabilirsiniz. İletişim sayfasında isminizi, iletişim numarası, mail adresi gibi bilgileri yazabilirsiniz. Bu durumda kendinizi ve sitenizi tanıtmış olursunuz.

Sercan Altıparmak

Sercan Altıparmak

Kitap okumayı seven mükemmeliyetçi bir blog yazarıyım. Teknolojiyi yakından takip eden ve araştırmaktan keyif alan Reklamcıyım. Bugüne kadar birçok kurumsal firmaya Reklam, tasarım ve baskı projeleri yaptım. Kişi ve firmalara WordPress ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir