En Uygun Web Tasarm Fiyatlar - sercanaltiparmak.com Tasarımcıların incelemesi gereken 10 site |

Tasarımcıların incelemesi gereken 10 site

Merhaba grafik tasarım ile uğraşan değerli takipçilerimiz. Bugün sizlere farklı özellikleri olan 10 adet siteyi sizler ile paylaşacağız. Sitelerin ne kadar işe yarayıp, yaramadığı tartışılır. Ancak önemli olan size fikir vermesi. Belki hayal gücünüze etki edebilir ve farklı şeylere imza atmanızı sağlayabilir. Bazı ürünler ne kadar işlevsiz görülse de gelecekte iyi yerlere gelebiliyor ve tasarımcısı ünlü oluyor. Sitelerin İngilizce olduğunu söylemek istiyorum. İngilizce bilmiyor iseniz üzülmeyin, çünkü fazla İngilizce bilmenize gerek yok.

 

1.Stinkmoji

 

İnternet pop kültürünü kutlamak için hem yüz tanıma hem de 3B modellemeyi birleştiren bir yüz tanıma deneyimi elde etmek ister misiniz? Bildiğiniz üzere günümüzde ücretli olarak bu deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Ancak bu site ile tamamen ücretsiz olarak sizde Stinkmoji karakterlerine kendi yüz ifadelerinizle hayata geçirebilirsiniz.

2.Coggle- Basit İş birliği ile Zihin Haritaları

 

Coggle, kullanıcıların karmaşık şeyleri anlamlandırmasına yardımcı olan ortak bir zihin haritalama aracıdır. Sınırsız zihin haritaları oluşturabilir ve arkadaşlarınızla ve iş arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.

3. Latvian Alphabet

 

Bu site üzerinden arkadaşlarınıza kuş bakışı Letonya harfleri ile mesaj yollamanız mümkün.

4. Hamilton Ahşap Tipinde ürünlerin üretildiği Baskı Müzesi

 

Siteye woodtype.org üzerinden ulaşmanız mümkün. Site üzerinde size fikir verecek birçok atölye çalışmasına ve blog yazısına ulaşmanız mümkün.

5-Brand Almanac

 

Şu ana kadar gördüğüm en iyi tasarıma sahip site olduğunu söyleyebilirim. Tema tasarımcılarının fikir alabileceği mükemmel bir site. Siteye brandalmanac.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

6. Thoughts on Position

 

Sitenin amacı basit tasarım deneylerini kullanarak tasarım tartışmalarına katkıda bulunmaktır. Bu özel egzersiz, bir öğenin yerleştirilmesi ile anlamı arasındaki ilişkiyi araştırır ve aynı öğenin farklı konumlara yerleştirildiğinde farklı mesajları iletip iletemeyeceğini sorgular. Valente, bu çalışmanın bir parçası olarak oluşturduğu anketteki soruların, işin anlamını aktarmada oynadığı rol hakkında daha bilinçli düşünmemize yardımcı olabileceğini söylüyor. Ana sayfaya  neivalente.com üzerinden ulaşıp, neivalente.com/thoughts-on-position üzerinden projeyi inceleyebilirsiniz.

7. Typeform

 

typeform.com üzerinden siteye ulaşabilirsiniz.

8. DesignBetter.Co

 

DesignBetter.Co (InVision App tarafından sunulan) “en iyi tasarım uzmanlarından en iyi tasarım uygulamalarına yönelik temel rehber” dir. Sitede, dünya çapında bir tasarım organizasyonu ve daha fazlasını nasıl inşa edeceğinizi öğrenebilirsiniz. designbetter.co adresinden siteye ulaşabilirsiniz.

9. httpster.net

 

Httpster, dünyanın her yerinden insanlar tarafından etkileyici bir ilham kaynağı olarak kullanılan etkileyici web sitelerini sergilemektedir. Listede bulunan sitelerden birisine bu site üzerinden ulaşarak keşfettim. httpster.net üzerinden siteye erişerek internette surf yapmaya başlayabilirsiniz. Benim favori sitelerimden birisi olduğunu söylemek istiyorum.

10. WePresent by WeTransfer

 

Özellikle reklamcıların kesinlikle bakması gereken bir site. Reklam resimleri ve yazılarına site üzerinden erişebiliyorsunuz. Ayrıca çok daha farklı fikirlere de bu site üzerinden erişerek hayal gücünüzü genişletebilirsiniz. wepresent.wetransfer.com üzerinden siteye giriş yapabilirsiniz.

 

İncelenmesi gereken 10 site listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Daha önce bilmediğiniz siteleri öğrendiğinizi düşünüyor ve yaşamınızda başarılar diliyoruz.

 

Sercan Altıparmak

Sercan Altıparmak

Kitap okumayı seven mükemmeliyetçi bir blog yazarıyım. Teknolojiyi yakından takip eden ve araştırmaktan keyif alan Reklamcıyım. Bugüne kadar birçok kurumsal firmaya Reklam, tasarım ve baskı projeleri yaptım. Kişi ve firmalara WordPress ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir