En Uygun Web Tasarm Fiyatlar - sercanaltiparmak.com Ne Kadar Kredi Çekebilirim? |

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

83 / 100 SEO Score

ne kadar kredi cekebilirimNe kadar kredi çekebilirim? Birçok kişi ihtiyaçları için finansman kaynağı bulmak istediğinde ilk etapta bankalara başvurmaktadır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi en fazla kullanılan krediler arasında yer almaktadır. İhtiyaçlara göre bankalar tarafından sunulan bu kredileri kullanmak isteyen müşterilerin en çok merak ettiği soru ise ‘Ne kadar kredi çekebilirim?’ olmaktadır. Yani herkes istediği miktarda kredi kullanma hakkına ne yazık ki sahip olamıyor.

Başvuru yapılan kredi türüne göre alabileceğiniz kredi miktarı değişiklik göstermektedir. Konut kredisi, ev fiyatları yüksek olduğundan dolayı daha yüksek miktarlarda alınabilmektedir. Ancak aynı şeyi ihtiyaç kredisi için söylemek söz konusu değildir.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

 

Ne kadar kredi çekebilirim birçok kişi tarafından merak edilen bir sorudur. Ne kadar kredi çekilebileceği tamamen bireylerin kredi notu, gelirleri ve ek gelirleri ile alakalıdır. Kredi türüne göre de alınabilecek kredi miktarı değişiklik gösterebilmektedir.

En fazla kullanılan kredi türü olan ihtiyaç kredisi en fazla 60.000 TL’ye kadar alınabilmektedir. Vade uzunluğu da en fazla 60 aydır. Ancak bazı bankalar kendileri inisiyatif alarak 100.000 TL’ye kadar da ihtiyaç kredisi de verebilmektedir.

Aylık gelirinize göre maaşınızın 10 katına kadar hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi kullanabilmeniz mümkündür. Yani 3.000 TL maaş alıyorsanız birçok banka size 30.000 TL ihtiyaç kredisi sunabilir. Ancak bundan daha fazla kredi kullanmanız da mümkün. Ek geliri olan kişiler bunu belgelendirerek daha fazla kredi de kullanabilirler.

Konut Kredisi ve Taşıt Kredisi

Taşıt kredisinden faydalanmak için bankaya hangi model ve sıfır veya 2.el araç alacağınızı belirtmeniz gerekiyor. Taşıtın değerinin tamamını kredi olarak almanız mümkün olmayabilir bu nedenle bir kısmını nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Taşıt kredisinde de maksimum 60 aya kadar vade yapılabilmektedir. Taşıtın değeri, aylık net geliriniz, ek gelirleriniz ve birçok kriter alacağınız kredi miktarını etkilemektedir. Eğer daha önce kredi alıp ödemede zorlanmadıysanız ve kredi kartı kullanımında sorun yaşamadıysanız kredi notunuz yüksek olacaktır. Bu da mümkün olan en yüksek miktarda taşıt kredisi almanıza ve düşük faiz oranlarından faydalanmanıza zemin hazırlayacaktır.

Konut kredisi için ne kadar kredi çekebilirim

Konut kredisi diğer kredi türlerine göre biraz daha detaylı olarak incelenmektedir. Banka tarafından görevlendirilen ekspertizler konut değerlemesi yapmaktadır ve düşük değerdeki bir konut için size çok daha yüksek miktarda kredi verilmemektedir. Bu konut kredisi için ne kadar kredi çekebilirim sorusu için geçerlidir.

Alacağınız konutun değeri 300.000 TL olsun. Bu konut i.in kredi başvurusunu 360 aya kadar gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu her bankanın sunduğu bir vade değildir. Ortalama olarak 120 ay konur kredisi için ideal bir zaman kabul edilmektedir. 300.000 TL’lik konut için bankadan 300.000 TL almanız mümkün değildir. Bu nedenle satın alacağınız evin değerinin bir kısmını peşin olarak ödemelisiniz. Bu sizin oldukça yüksek miktarda faiz ödemenizin önüne geçecek bir durumdur.

Sercan Altıparmak

Sercan Altıparmak

Kitap okumayı seven mükemmeliyetçi bir blog yazarıyım. Teknolojiyi yakından takip eden ve araştırmaktan keyif alan Reklamcıyım. Bugüne kadar birçok kurumsal firmaya Reklam, tasarım ve baskı projeleri yaptım. Kişi ve firmalara WordPress ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir