En Uygun Web Tasarm Fiyatlar - sercanaltiparmak.com Kişisel Motivasyonu Güçlendirmek İçin Seçenekler

Kişisel Motivasyonu Güçlendirmek İçin Seçenekler

75 / 100 SEO Score

Kişisel motivasyonu güçlendirmek için seçenekler. Hayatın en önemli kurallarından bir tanesi de motivasyon, motivasyon için yapmamız gerekenlerin başında kurallar var bu kuralları dikkate almalıyız. Gerek iş hayatımız, gerekse normal yaşantımız ve hemen hemen her anımızda ihtiyacımız var.

Kişisel motivasyonu arttırmanın ve korumanın yolları nelerdir?

motivasyon gelisimi nasil saglanir

Yaşadığımız hayattan memnun değil miyiz? Sürekli olarak bir şeyleri erteliyor muyuz? Mutsuz ve isteksiz miyiz?

Motivasyona ihtiyacımız var

Demek ki bir şeyler yolunda gitmiyor! Bu demektir ki biraz motivasyona ihtiyacımız var. Şimdi tüm hayatımızı ve yaşadıklarımızı gözden geçirmenin zamanı gelmiş, hayatımızı değiştirmek tabiiki de kolay değil ama bunu denemek te zor bir şey değil.

Öncelikle hayatımızda bizi sıkıntıya sokan ve mutsuz eden problemlerin bir listesini yaparak işe başlamalıyız. Çevremizdeki olumsuzlukları ve olumsuz kişileri gözden geçirelim. Son olarak ta motivasyonumuzun düşmesine neden olan tüm çevresel faktörleri hayatımızdan uzaklaştıralım.

  Motivasyon neden düşer, bunun cevabı, kafamızdaki negatif düşüncelerdir. Yaşam enerjisini çabuk tüketmiş olan insanlar, hiçbir işe ve hayatlarına konsantre olamazlar. Olumsuz düşüncelere sahip olan insanlar yaptıklarına inanamazlar anı ve zamanı iyi değerlendiremezler.

Başarıyı yakalamış insanları incelersek eğer, onların hedeflerine odaklanmış ve olumlu düşünen insanlar olduklarını görebiliriz. İnsanlar motivasyon olmadan yaşayamazlar ve hayattan asla zevk alamazlar. Motivasyon olmazsa hayat içinden çıkılamaz zorluklarla dolar buda insanı depresyona sokar. Motivasyon kişilerin aslında kendi ellerinde olan bir şey yani kişinin becerisi dahilinde gelişir.

Şimdi motivasyon nasıl güçlenir? Motivasyonu güçlendirmek için neler yapılabilir? Yöntemler nelerdir?

kisil gelisim icin neler yapabilirim

Kendimize inanmak

Yaşam boyunca verdiğimiz mücadeleden biriside kendimize olan inancımız ve kendimizle olan mücadelemizdir. Biz kendimize inanıp güvendiğimiz sürede, insanlar da bize inanır ve güvenirler. Şunu asla unutmamak gerekir; kazanmaya ve kaybetmeye neden olan unsur inançtır.

Motivasyon

Başarmak zor ve imkansız gibi görünen olayların başarıldığını anlatan kitaplar okumak, filmler izlemek, motivasyonla alakalı özlü sözler okumak ve bununla ilgisi olan tarihte yaşanmış olayları incelemek, araştırmak yardımcı olacaktır.

Ben yapamam, bunu asla başaramam, sonra yaparım, asla beceremem, asla, mümkün bile değil, fakat gibi olumsuz kelimeleri hayatımızdan çıkartmak ve asla bu tür kelimeleri kullanmamak ta motivasyon için etkilidir.

Değişime hazır olmak,

Açık olmak, kendini geliştirmeye çalışmak

Hayatımızda mutlaka iniş, çıkışlar olacak,

Bunlara her zaman hazır olmalıyız. Problemlere karşı güçlü ve hazırlıklı olmak motivasyon için çok önemli

Doğayla iç içe olmak huzur verir.

Yürüyüş yapmak, temiz hava almak insanın ruhunu dinlendirir.

İnsanlarla doğru iletişim kurmak çok önemli

Yaşama sevincini kaybetmemek ve insanları sevmek

Her zaman şükretmek lazım,

Sahip olduğumuz her şeyin değerini bilmeliyiz

Müzik dinlemek

Bazen müzik dinlemek en iyi ilaçtır. Kendimizi mutlu hissettiğimiz müzikleri bir liste haline getirelim ve kendimizi kötü hissettiğimizde sadece play tuşuna basalım

Yaşanılan zorlukların geçeceği konusunda kendimizi ikna etmeliyiz.

Her zorluk geçicidir emin olun her zorluğun arkasında mutlaka mutlu günler gelecektir. Sadece dayanıklı olmaya çalışın

Hiçbir işinizi son dakikalara bırakmayın

Bu sizi strese sokabilir. Zaman kontrolünü iyi yapmayı öğrenin.

Özgüveninizi asla kaybetmeyin

Güçlü ve ne olursa olsun dik durun, cesaretli olun

Değerinizi bilin

Güçlü yönlerinizi besleyin, zayıf yönlerinizi geliştirin ve güçlendirin.

Sercan Altıparmak

Sercan Altıparmak

Kitap okumayı seven mükemmeliyetçi bir blog yazarıyım. Teknolojiyi yakından takip eden ve araştırmaktan keyif alan Reklamcıyım. Bugüne kadar birçok kurumsal firmaya Reklam, tasarım ve baskı projeleri yaptım. Kişi ve firmalara WordPress ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir