En Uygun Web Tasarm Fiyatlar - sercanaltiparmak.com iPhone Xs ve iPhone Xs Max Kısayolları | Teknoloji

iPhone Xs ve iPhone Xs Max Kısayolları

79 / 100 SEO Puanı

iPhone Xs ve iPhone Xs Max kısayollarıpek çok kullanıcı tarafından severek kullanılan cihazlardan olurken her iki telefonunda kendine özel kısayolları bulunuyor. Kullanıcıların işlemlerini ve kullanıcı deneyimlerini geliştirebilecekleri kısayollar için birkaç detayı sizlerle paylaşıyoruz;

iphone x kisayollari

İki Face ID Yüzü Cihaza Tanımlatın

 

Touch ID özelliği en sevilen güvenlik özelliklerinden olurken en fazla beş farklı parmak izini tanımlatan sistem de kısıtlayıcı oluyor. iOS 12’nin yüklü geldiği iPhone Xs ve iPhone Xs Max Face ID’de farklı bir özelliğe daha imkan tanıyor. Hem kendisinin hem de bir yakınının telefonu açmasını isteyen biri için cihazın Ayarlar > Face ID ve Parola sekmesinden Farklı Bir Görünüş Ayarla menüsüne girmek yeterli oluyor. Bu şekilde gerekli yönergeler ile iki farklı kişinin yüzü tanımlanırken kullanıcı için de kişiselleştirilmiş bir güvenlikte tanımlanıyor.

 

Fotoğraflarda Arka Plan Bulanıklığını Ayarlayın

 

iPhone Xs ile iPhone Xs Max cihazın Portre Modu’nu seçerek çektiğiniz fotoğraftaki arka planı bulanıklaştırılmış şekilde düzenlemek ve ayarlamak en sevilen kısayollar arasındadır. Fotoğraf çekimi yapmadan evvel Kamera uygulamasında Portre modundaki f düğmesine dokunmak ve kaydırgaç yardımıyla ayarlama yapmak oldukça kolaydır. Çekimden sonra bu özelliği uygulamak için ise Portre fotoğrafı Fotoğraflar uygulaması sekmesinden Düzenle‘ye dokunduktan sonra ekranın alt kısmında görünen Derinlik kaydırgacını ayarlayarak bulanıklık seviyesini değiştirmek kısayollar için en tercih edilen özelliklerdendir.

 

Uygulamalarda Bölünmüş Pencere Modu Kullanın

 

iPhone Xs Max ile iPhone Xs cihazlarda yer alan büyük ekranının avantajını bölünmüş pencere modu ile kullanabilirsiniz. Ayarlar, Mail, iMessage ve Dosyalar gibi uygulamalarda bölünmüş pencere modunu kullanmak oldukça işlevseldir. İkiye bölünen ekranın bir kısmında menü ya da listeler olurken geri kalan bölüm ise içerikler için kullanılıyor. Uygulamalar arası geçiş kolaylığı da bu şekilde kısayollar sayesinde daha da hızlanıyor ve kullanıcıları desteklemiş oluyor.

 

Sercan Altıparmak

Sercan Altıparmak

Kitap okumayı seven mükemmeliyetçi bir blog yazarıyım. Teknolojiyi yakından takip eden ve araştırmaktan keyif alan Reklamcıyım. Bugüne kadar birçok kurumsal firmaya Reklam, tasarım ve baskı projeleri yaptım. Kişi ve firmalara WordPress ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir