En Uygun Web Tasarm Fiyatlar - sercanaltiparmak.com Dijitalleşme ve Türkiye’ye 7 Büyük Etkisi | Blog |

Dijitalleşme ve Türkiye’ye 7 Büyük Etkisi

81 / 100 SEO Score

Dijitalleşme ve Türkiye’ye 7 Büyük Etkisi

Teknolojinin gelişmesi ve cebimize kadar girmesi her şeyi kolaylaştırır hale geldi. Artık bankalarda sıra beklemiyoruz çoğu işlemi online olarak yapabiliyoruz fakat bu kolaylığın yanı sıra teknolojiye olan bağımlılığımız da arttı. Sosyal medyada ki hayatları takip etmek, sosyal medyanın akışına kapılmak ve bu yüzden yapmamız gerekenleri aksatmak olağan bir hale geldi.

Popüler kültür çepeçevre sarmaya başladı her bir yanımızı toplum psikolojisi gibi konularda bizleri himayesi altına aldı. İşte bu nedenle dijitalleşmenin hayatımızda ki yerini anlatacak. Dijitalleşme ve türkiye’ye 7 büyük etkisi adlı bu listeyi hazırladık.

 

İnstagram Üzerinden Alışveriş Yapabilmek

 

İnstagram’ın dijital pazarlamada ki payı git gide büyüyor. Sosyal medyada markaların yaptığı reklamlar, videolar müşteriye güven veriyor ve müşterilerin markalarla iletişim sağlıyor olabilmesi markalar adına artı puan kazandırıyor. Bu sayede iki tarafında kazandığı bir iletişim ortaya çıkıyor.

Fenomenler Artık İçimizden Biri

 

Hepiniz eminim birçok fenomeni takip ediyorsunuz. Hatta aranızdan bazıları bir fenomen olma yollunda ilerliyor olabilir. Dijitalleşmenin en büyük avantajlarından biri de fenomenlerinin yararına hareket ediyor. Fenomenlerin takip sayısı arttıkça marka değeri artıyor bu sayede diğer markalarla reklam anlaşması yapıp para kazanabiliyorlar.

 

Telefonumuza Yüklediğimiz Uygulamalar

 

Dijitalleşme sayesinde bankacılık işlemleri, not tutma alışkanlıklarımız, sağlık kontrol, e – devlet ve daha nicesi normalde uzun zaman harcadığımız tüm bu işlemler daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Zamanımızı eskiden uzun süren bu işlemlere harcamak yerine neye harcadığımız ise tamamen bize kalmış durumda.

 

Twitter’ın Hayatımıza katkıları

 

Gündem’in nabzı artık Twitter üzerinden atıyor. Mizahı da, yardım kampanyaları da, siyasi olaylarda ilk olarak orada gün yüzüne çıkıyor. Orada konuşup tartışıyor. Bu sayede Twitter birçoğumuzun hayatında büyük bir yere sahip.

Televizyon Eski Gücünü İnternete Devrediyor

 

Televizyonda ki diziler dahi internetteyken artık insanlar televizyon başına oturmak istemiyor.  İzleyecekleri dizilerin bölümlerini diledikleri zaman, diledikleri yerde izleyebiliyorlar. Bu sayede televizyonlar popülerliğini kaybederken internetin gün geçtikçe gücü artıyor.

 

İnternet Üzerinde ki Kazanç Gün Geçtikçe Büyüyor

 

Dijitalleşmenin getirdiği en önemli etkilerden biri de ekonomiye olan katkı diyebiliriz. Aslında birçoğumuzun hayatına Freelance kavramı şimdiden girdi. Web dünyasında birçok iş imkanı mevcut internette içerik üretmek, tasarım yapmak, yazılım ile ihtiyaçları karşılamak ve daha fazlası. Bunun için bir ofiste çalışmaya ihtiyaç duyulmadığı için birçok kişi kendi evinde çalışmayı tercih ediyor.

 

Haberlere ve Haber Kaynaklarına Ulaşmak Artık Oldukça Kolay

 

İnternettin gelişimiyle birlikte artık haberlere ulaşmak oldukça kolay. Eskiden gidip gazete almak yahut haber saatlerini beklemek gerekirdi. Oysa şimdi herhangi bir gazetenin, herhangi bir haber kanalının sitesine girerek gündemde ki haberleri takip edebiliyorsunuz. Üstelik bunu dilediğiniz saate, dilediğiniz yerde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sercan Altıparmak

Sercan Altıparmak

Kitap okumayı seven mükemmeliyetçi bir blog yazarıyım. Teknolojiyi yakından takip eden ve araştırmaktan keyif alan Reklamcıyım. Bugüne kadar birçok kurumsal firmaya Reklam, tasarım ve baskı projeleri yaptım. Kişi ve firmalara WordPress ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir