En Uygun Web Tasarm Fiyatlar - sercanaltiparmak.com Banka Altın Hesabının Avantajları |

Banka Altın Hesabının Avantajları

Eski dönemlerde klasik altın birikimi ‘yastık altı’ diye tabir ediliyor ve altın almak isteyen kişiler kuyumculara akın ediyordu. Günümüzde ise bu durum yavaş yavaş değişmeye başlamış durumda. Artık bankaların altın hesabı ile altınlarınızı daha güvenli bir şekilde tutmanız ve bütçeniz doğrultusunda yatırım yapmanız mümkündür.

 

Bankalarda açacağınız vadesiz altın hesabı ile altınlarınızı hırsızlığa ve kaybolmaya karşı daha güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Vadeli altın hesabında ise birikimlerinize belli bir miktar daha ekleyebilirsiniz. Eğer sürekli altın alıyorsanız ve bu işlemi daha hızlı – pratik bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız banka altın hesabı size uygun olabilir.

 

Banka Altın Hesabı

 

Tıpkı vadesiz hesap gibi bankalara giderek kolay bir şekilde altın hesabı açtırabilirsiniz. Bunun için temsili bir miktar altın almanız gerekmektedir. Hesap açılışından sonra bütçeniz doğrultusunda banka mobil şubesinden veya internet şubesinden altın almaya başlayabilirsiniz.

 

Normalde kuyumculardan altın aldığınızda en az gram altın almak durumundasınız. Yani gram altın için bütçeniz yoksa altın almanız mümkün değildir. Bankaların altın hesabında ise böyle bir sorun yoktur. Bütçeniz doğrultusunda istediğiniz miktarda altın hesabınıza yansıtılır. 100 veya 150 TL’lik altın yatırımı yapmak istiyorsanız bunun karşılığında 100 – 150 TL’ye karşılık gelecek olan altın miktarı altın hesabınıza aktarılmaktadır. Bu da her ay birikim yapabileceğiniz tutarı altın hesabınıza aktarmanıza ve para biriktirmenize yardımcı olur.

 

Yatırım Yapma Kolaylığı

 

Banka altın hesabının avantajları arasında herhangi bir mağazaya gitmeden oturduğunuz yerden altın alabilmeniz de yer almaktadır. Hesabınızda almak istediğiniz miktarı karşılayacak para varsa sadece mobil şube veya internet şubesi aracılığı ile altın alabilirsiniz.

 

Aynı şekilde acil nakde ihtiyaç duyduğunuz durumlarda yine altın hesabının avantajlarından faydalanabilirsiniz. Altın hesabınız varsa burada acil durumlarda altın bozdurabilir ve vadesiz hesabınıza altın tutarını aktarabilirsiniz. Böylece acil nakit ihtiyaçlarınızı çözmüş olursunuz.

 

Dilerseniz vadesiz dilerseniz de vadeli altın hesabı açarak birikim yapabilirsiniz. Vadeli hesapta düşük miktar da olsa birikimlerinize yıllık bir getiri alabilirsiniz. Bunun için hesabınızda sürekli belli miktarda altın olmalıdır. Bankadan bankaya şartlar değişse de birçok bankada hesap açılışı için minimum ücret (miktar) oldukça düşüktür.

 

Altın Alıp Satarak Para Kazanma

 

Banka altın hesabının avantajları arasında altın alıp satarak para kazanma da yer almaktadır. Bilindiği üzere altın fiyatları sürekli dalgalanmakta, düşüp yükselebilmektedir. Düştüğü zamanı bekleyerek altın satın alır ve yükseldiği zaman da satarsanız alım – satım yaparak da kar elde edebilirsiniz.

 

Kuyumcuya veya herhangi bir mağazaya gitmeden mobil şube veya internet şubesi aracılığı ile rahat bir şekilde banka altın hesabınızda altın alıp satabilirsiniz. Böylece hem birikim yaparken hem de birikimlerinizi arttırma şansına da sahip olursunuz.

 

Kuyumcularda altın alıp sattığınızda belli bir miktarda zarar etmeniz muhtemeldir. Bu el işçiliği adı altında altının daha düşük fiyata alınması anlamına gelmektedir. Banka altın hesabında ise böyle bir durum söz konusu değildir. Altın alım satımında işçilik gibi değer düşmesi olmadığı için rahatlıkla alım satım yapabilmeniz mümkündür.

 

Eğer siz de banka altın hesabının avantajları ile birikim yapmak istiyorsanız çalıştığınız bankaya giderek kısa sürede altın hesabı açtırabilirsiniz. Böylece altınlarınız hem banka güvencesinde olur hem de dilediğiniz miktarda altın alımı yapabilirisiniz.

Sercan Altıparmak

Sercan Altıparmak

Kitap okumayı seven mükemmeliyetçi bir blog yazarıyım. Teknolojiyi yakından takip eden ve araştırmaktan keyif alan Reklamcıyım. Bugüne kadar birçok kurumsal firmaya Reklam, tasarım ve baskı projeleri yaptım. Kişi ve firmalara WordPress ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir